Android için LibreOffice Görüntüleyici duyuruldu

Berlin, 28 Mayıs 2015, Masaüstü platformundaki en iyi özgür ofis yazılımı LibreOffice’in ODF ve Microsoft Office dosya görüntüleyici uygulaması duyuruldu. Uygulama Google Play Mağazası’ndan (http://tdf.io/androidviewer) indirilebilir, ayrıca APK kurulum dosyası http://www.libreoffice.org/download/android-viewer bağlantısından doğrudan indirilebilir.

LibreOffice Görüntüleyici ayrıca; mevcut paragraflar içerisindeki kelimeleri, yazı tipi biçemlerini değiştirmek gibi temel düzenleme işlevlerini de sunmaktadır.

Düzenleme henüz deneysel bir özellik olup ayarlardan ayrıca etkinleştirilmelidir, ciddi görevler için henüz yeterli kadar kararlıkta değildir. Düzenli biçimde büyüyen geliştirici topluluğumuzun yardımlarıyla yakın bir gelecekte tam özellikli bir düzenleme çözümüyle iyileştirilecektir. Mevcut sürümdeki düzenleme özellikle The Document Foundation’a yapılan bağışlar sayesinde gerçekleşmiştir.

Uygulamanın kalitesinin artması ve tam özellikli bir düzenleyiciye dönüşmesi için geri bildirim ve hata raporlamalarınızı bekliyoruz. Kullanıcılar, hata raporlama ve hataya sebep olan dosyaları yüklemek için https://bugs.documentfoundation.org adresini kullanabilir.

LibreOffice Görüntüleyici Windows, OS X ve Linux için LibreOffice uygulamasıyla aynı motoru kullanmaktadır. Bu Android için Firefox üzerine inşa edilen yeni bir önyüz ile belgeleri masaüstündeki LibreOffice ile aynı şekilde okumaktadır.

LibreOffice Görüntüleyici Collabora ve Igalia tarafından, Smoose desteği ve Google Summer Of Code öğrencileriyle birlikte The Document Foundation ve de LibreOffice toluluğunun katkılarıyla geliştirilmiştir. SUSE çapraz platform desteği için Mozilla şirketi ise birkaç çekirdek bileşen için anahtar rol oynamıştır.

Desteklenen belge biçimleri:
– Açık Belge Biçimi (ODF – Open Document Format) (.odt, .odp, .ods, .ots, .ott, .otp)
– Microsoft Office 2007/2010/2013 (.docx, .pptx, .xlsx, .dotx, .xltx, .ppsx)
– Microsoft Office 97/2000/XP/2003 (.doc, .ppt, .xls, .dot, .xlt, .pps)
İlerideki sürümlerde gelecek yenilikler:
– Etkileşimli belge öğeleri (ör. URL’ler)Interactive document elements (e.g. URLs)
– Harici SD depolamada gezinti desteği
– ve diğer bir çok yeni özellik…

Hata Bildirimi:
Uygulamayla ilgili sorunları ve sorun yaşanan belgeleri bildirmek için hata takip sistemini kullanabilrisinizi: http://libreofficefromcollabora.com/apps/ab-bug

Android için LibreOffice Görüntüleyici duyuruldu

Android için LibreOffice Görüntüleyici duyuruldu

Android için LibreOffice Görüntüleyici duyuruldu

Android için LibreOffice Görüntüleyici duyuruldu